ادابتور مناسب برای تابلو ثابت

اگر در پی یافتن آداپتور مناسب برای تابلو ثابت خود هستید اول باید با روند محاسبه ولتاژ و آمپر المان های الکترونیکی آشنا شوید .
 
در مدار الکترونیکی وقتی قطعات با هم سری شده جریان ثابت می ماند و ولتاژ جمع می شود .
 
seri
 
در مدار موازی ولتاژ ثابت است و جریان جمع میشود.
 
movazi
 
معمولا برای ساخت تابلو ثابت روش های گوناگونی استفاده می شود که معروف ترین آن ها سری کردن سه ال ای دی با هم و سپس با یک مقاومت برای فیکس شدن 12 ولت برای راه اندازی مدار می باشد . سپس همه این ال ای دی های سری شده با هم موازی می شوند .
 
البته می توان با یه طراحی ساده ولتاژ تابلو را روی 24 یا 36 ولت نیز فیکس کرد اما این روش معمولا توصیه نمیشود که در بحث آمورش تابلو و یا انتخاب مقاومت به آن اشاره می شود.حال با علم به اینکه جریان ال ای دی های کلاهی و اوال بین 15تا 20 میلی آمپر است به انتخاب آداپتور مناسبی برای تابلو ی خود میرسیم
 
ولتاژ تابلو ی ما 12 ولت است حال باید جریان آداپتور 12 ولت را انتخاب کنیم اگر تابلوی ما به جز رنگ قرمز و زرد است و در دسته های 3 تایی سری شده اند فرمول آمپر کشی تابلو به صورت زیر می باشد .
 
تعداد کل ال ای دی های تابلو تقسیم بر 3 ضرب در 0.02
 
مثلا اگر 300 ال ای دی داریم می شود
 
100*0.02 =2 آمپر
 
اگر دسته های ما 4 تایی است کل ال ای دی ها را تقسیم بر 4 میکنیم و سپس ضرب در 002
 
برای رنگ های قرمز و امبر به علت اینکه 2.2 ولت است معمولا 5 ال ای دی به همراه یک مقاومت سری می شود پس فرمول انتخاب آمپر به صورت زیر است :
 
تعداد کل ال ای دی ها تقسیم بر 5 ضربدر 0.02
 
حال که آمپر تابلو مخاسبه شد آداپتور مناسب را تهیه میکنیم .
 
این نکته را توجه داشته باشید که آداپتور های موجود در بازار معمولا آمپر واقعی با لیبل آداپتور متفاوت است یعنی اگر شما 3 آمپر جریان نیاز دارید حتما باید از یک آداپتور 4 آمپر یا 5 آمپر استفاده کنید .

تصاویر این صفحه
تنظیمات

مقالات تابلو روان

حدیث روز

  • پيامبر صلى ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله : (روایت شده است ) که فرشتگان هنگامى که اذان مردم زمین را مى شنوند مى گویند: این آواز امت محمد (ص ) به وجدانیت خداوند است از این رو براى امت او تا آن گاه که مردم از آن نماز فارغ شوند استغفار مى کنند.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تابلوهای روان کیان LED می باشد .
طراحی سایت در : طراحی سایت